3FL24-250
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
3FL24-250
  • 1
Mfr.Part # : 3FL24-250
Manufacturer : Tamura
Description : PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
Stock : 957
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : Parallel 500mA, Series 250mA
Height - Seated (Max) : 21.60mm
Mounting Type : Through Hole
Power - Max : 6VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 47.60mm L x 39.60mm W
Termination Style : PC Pin
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 1500Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : Parallel 12V, Series 24V