VPP24-420
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VPP24-420
Mfr.Part # : VPP24-420
Manufacturer : Triad Magnetics
Description : PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
Stock : 2014
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : Parallel 840mA, Series 420mA
Height - Seated (Max) : 34.93mm
Mounting Type : Through Hole
Power - Max : 10VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 47.63mm L x 39.67mm W
Termination Style : PC Pin
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 4000Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : Parallel 12V, Series 24V