GER90000
Mega Source # : MEGA-GER90000
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Bulk
Description : CAP TRIMMER 1-90PF 1000V
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 1000V
Size / Dimension : 0.312" Dia (7.92mm)
Series : PISTONCAP®
Q @ Freq : 250 @ 20MHz
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : User Defined
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 1.766" (44.86mm)
Features : General Purpose
Dielectric Material : Glass
Detailed Description : 1 ~ 90pF Trimmer Capacitor 1000V Top User Defined
Capacitance Range : 1 ~ 90pF