TJ5F-050.0M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TJ5F-050.0M
Mfr.Part # : TJ5F-050.0M
Manufacturer : Connor Winfield
Description : XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
Stock : 2014
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 6mA
Frequency : 50 MHz
Frequency Stability : ±1ppm
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Output : LVCMOS
Package / Case : 10-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : TCXO
Voltage - Supply : 3.3V